חותם DUN'S 100 - 2024
PRAGMA
זהו מספר מקשר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
תוכן עניינים

אזרחות איטלקית ודרכון איטלקי

שאיפתם של ישראלים רבים לאזרחות אירופאית הביא רבים מהם לבחון את האפשרות בדבר קבלת אזרחות איטלקית. מעמדו של הדרכון האיטלקי הינו גבוה ומדורג בדירוגים מסוימים, כרביעי בחוזקו בעולם. בדומה לאזרחויות אירופאיות אחרות, האזרחות האיטלקית מאפשרת עבודה, מגורים ומחיה במדינות האיחוד האירופי והשנגן ללא צורך באשרה.
במאמר זה נסקור בקצרה את התנאים העיקריים מכוחם ניתן לקבל אזרחות איטלקית.

013

אזרחות מכח הורשה (Jus sanguinis) על בסיס קשר דם

עפ"י עיקרון זה, שהאזרחות עוברת למעשה בהורשה מהורה לילדו, על פי קשר דם, ללא הגבלת דורות, בכפוף לכך שמי מאבותיו מעולם לא וויתר על אזרחותו.
עד שנת 2009 ובהתאם לחוק האיטלקי, אישה אשר נולדה לפני התאריך 01.01.1948 לא יכלה להעביר את אזרחותה האיטלקית לילדיה, גם באם הם נולדו טרם מועד זה. בשנת 2009 קבע בית המשפט העליון באיטליה כי צאצאים של נשים איטלקיות, אשר נולדו לפני 01.01.1948, יהיו זכאים לקבלת אזרחות איטלקית ומלוא הזכויות הנובעות מכך, ע"י הגשת תביעה לבית המשפט באיטליה. קטינים להורים איטלקים שהתאזרחו מוכרים גם הם כאזרחים איטלקים.

חשוב לדעת שככלל מי שזכאי לאזרחות איטלקית על בסיס דם, ככל הנראה יהיה זכאי גם לאזרחות פורטוגלית.

אזרחות איטלקית באמצעות נישואין

נישואין עם אזרח/ית איטליה מקנים, בתנאים מסוימים, גם הם זכאות לאזרחות איטלקית, אך הליך זה מורכב וסבוך יותר ודורש בדיקות רבות מטעם הרשויות. לאחר שחלפו שלוש שנים מיום הנישואים, ניתן להגיש בקשה להתאזרחות ובמקרה בו לזוג הנשוי ילדים (בין אם ביולוגים בין אם לאו), מתקצרת התקופה לשנה וחצי.
תנאי סף הינו רישום הנישואים בעיירה הרלוונטית באיטליה.

השבת אזרחות איטלקית שאבדה

נשים איטלקיות, אשר נישאו לאזרחים זרים לפני המועד 01.01.1948, איבדו בעל כורחן את אזרחותן האיטלקית וקיבלו את אזרחותו הזרה של בן זוגן.
האזרחות האיטלקית ניתנת להשבה באופן מידי עבור נשים אלו וזאת על בסיס הצהרה שעליהן למסור בדבר רצונן לקבל חזרה את האזרחות שאבדה עקב נישואיהן.

השבת אזרחות איטלקית שאבדה בעקבות קבלת אזרחות זרה

ילידי איטליה אשר קיבלו אזרחות זרה טרם המועד 16.08.1992, איבדו למעשה את אזרחותם האיטלקית. אזרחות זו ניתנת להשבה מבלי לוותר על אזרחותם הזרה הנוספת וזאת על בסיס תושבות חוקית באיטליה. בתום שנה מהיום בו החלה התושבות באיטליה, ניתן להשיב את האזרחות, וזאת באמצעות מתן הצהרה לעיריית מקום התושבות או בקונסוליה איטלקית ובהמשך להעתקת מקום התושבות לאיטליה תוך שנה ממועד מתן ההצהרה.

אנו במשרד עו"ד ונוטריון דוד ידיד פועלים בשנים האחרונות בהצלחה בתחום האזרחויות הזרות ומסייעים לישראלים ולילדיהם במימוש זכותם בקבלת אזרחות איטלקית, ובמימוש קבלת אזרחויות נוספות כגון אזרחות גרמנית.

המעוניינים בפרטים נוספים מטעם משרדנו – נא ליצור עמנו קשר באמצעות המייל
info@yadidlaw.com
או בטלפון 073-7841842
או באמצעות טופס יצירת הקשר באתר.

מספר זה הינו מספר ווירטואלי והינו חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ, ומפנה את המתקשר לבית העסק.

משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.
מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר.

דילוג לתוכן