חותם DUN'S 100
PRAGMA
זהו מספר מקשר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הוצאת אזרחות גרמנית ודרכון גרמני - דוד ידיד, משרד עורכי דין ונוטריון

למשרדנו ניסיון רב שנים במיצוי זכויותיהם של ניצולי שואה וצאצאיהם,
משנות ה-90 אנו מסייעים בהוצאת אזרחות גרמנית ודרכון גרמני לישראלים עם קשר משפחתי ליהודים ניצולי שואה.
הניסיון הרב שצברנו מאפשר לנו להתמודד בהצלחה עם מקרים מורכבים, הדורשים איתור של מסמכים בגרמניה המעידים על הזכאות.
משרדנו מומחה בהוצאת מספרים גדולים של דרכונים ובקשות אזרחות ומטפלים בהוצאת אזרחויות למגוון דורות במקביל – מסב – לאב, לבן. אנו מעודכנים בכל החוקים הקיימים עד היום (2024)

צפו בסרטון לקבלת מענה על השאלות הבאות: מהם השינויים בחוק ועל מי בדיוק הם משפיעים (לטובה), האם צאצאים של מי שלא היו אזרחי גרמניה יכולים לקבל אזרחות? האם מי שמבקש אזרחות גרמנית צריך לוותר על אזרחויות אחרות? מדוע הביקוש לדרכון גרמני גבוה כל כך ברחבי העולם? ומדוע כדאי ומומלץ לעשות את התהליך בליווי עורך דין הבקיא בתחום?

אזרחות גרמנית - למה לפנות אלינו?

במשרדנו צוות דובר גרמני, בראשו עומד עו"ד ונוטריון המעורה בדין הגרמני, חי מספר שנים בגרמניה ולמד שם. המעוניינים בפרטים נוספים מטעם משרדנו – נא ליצור עמנו קשר באמצעות המייל
info@yadidlaw.com
או בטלפון 073-7841842
או באמצעות טופס יצירת הקשר באתר.

דרכון גרמני וקבלת אזרחות גרמנית - 2024

על פי חוק האזרחות הגרמני, כל יהודי ניצול שואה שהיה בעל אזרחות גרמנית לפני עליית המשטר הנאצי, אך אזרחותו נשללה לאחריה, זכאי לדרכון גרמני – הוא וכל צאצאיו, ללא מגבלה דורית, וכולל ילדים, נכדים, נינים ועוד. יתרה מכך, אין חובה שכל הדורות יבקשו אזרחות, כך שגם הנין זכאי לה, אפילו אם אביו, סבו או סב סבו לא עשו זאת בעצמם.

עמוד זה מעודכן לשנת 2024 ומומלץ לכם לחזור אליו מדי פעם, שכן בכל פעם שיש משהו חדש אנו מעדכנים אותו באתר.

תוכן עניינים
זרכון גרמני הוצאת אזרחות גרמנית דוד ידיד עורך דין ונוטריון

האם כל יהודי שנולד או התגורר בגרמניה באותה תקופה זכאי לדרכון?

  • אזרחות גרמנית אינה ניתנת מכוח לידה אלא מכוח הורשה. כלומר, לא מספיק שאדם ייוולד בגרמניה על מנת שיקבל אזרחות.
  • הוא יקבל אותה רק אם אחד מהוריו הוא בעל אזרחות בעצמו. לאור זאת, בכל השנים שעברו מאז, ועד לפני מספר חודשים, ניצולי שואה יהודים שהתגוררו בגרמניה, אך לא היו אזרחים, לא היו זכאים לאזרחות, וגם לא צאצאיהם.
  • כל זה השתנה באוגוסט 2021 בעקבות תיקון לחוק הגרמני.

מה כוללת הרחבת הזכאות לאזרחות גרמנית החל מאוגוסט 2021?

יהודים רבים עזבו את פולין ומדינות אחרות במזרח אירופה במהלך שנות העשרים והשלושים והיגרו לגרמניה מסיבות שונות. רובם הגדול לא קיבלו אזרחות גרמנית, אלא מעמד של נתינים או תושבים בלבד. בעקבות התיקון לחוק האזרחות הגרמני, גם הם וצאצאיהם זכאים לה באותם תנאים בדיוק.

מהי המשמעות של הרחבת הזכאות לאזרחות גרמנית?

מדובר בחידוש גדול מאוד, הפותח ליהודים רבים, בארץ ובעולם, את האפשרות לקבל אזרחות ודרכון גרמני, כל עוד הם צאצאיהם של ניצולי שואה שהתגוררו בגרמניה באותן שנים, וגם אם לא היו אזרחים גרמניים, אלא רק במעמד תושבות או נתינות.

מהם התנאים לקבלת דרכון גרמני למי שזכאי לו מתוקף החוק?

כל מה שעל האזרחים, התושבים, והנתינים לשעבר ו/או צאצאיהם לעשות כדי לקבל את האזרחות והדרכון הגרמני הוא להוכיח את הקשר המשפחתי לאותו יהודי ניצול שואה שאזרחותו נשללה ממנו או שנאלץ לעזוב את גרמניה בין התאריכים 30 לינואר 1933 ועד ה8 למאי 1945 בשל רדיפות הנאצים.

102 2
התמונה נלקחה משאטר סטוק

מהם היתרונות וההטבות המגיעות עם דרכון גרמני?

  • הדרכון הגרמני מקנה למי שמחזיק בו את כל הזכויות הניתנות לאזרחי האיחוד האירופי. ביניהן, אשרת שהיה ועבודה למחזיק הדרכון, ובאופן עקיף גם למשפחתו הגרעינית, ב27 מדינות האיחוד.
  • הטבות נוספות כוללות גישה להשכלה גבוהה מסובסדת או בחינם במוסדות הממשלתיים של גוש היורו, וכן, ויזה אוטומטית לארצות הברית, ללא צורך בראיון בשגרירות וחשש לסירוב.
  • למעשה, גם מי שסורב בעבר כאזרח ישראלי יהיה זכאי לאשרת כניסה אוטומטית לארצות הברית בזכות הדרכון הגרמני.

האם גם הילדים הקטינים של אזרח גרמני זכאים לדרכון?

עקרונית, גם ילדים שהם צאצאיו של מי שעומד בקריטריונים של החוק זכאים לדרכון, ולמעשה, אינם צריכים אפילו לחכות שהוריהם יקבלו את האזרחות. קטין מעל גיל 16 יכול להגיש את הבקשה לאזרחות בעצמו, בעוד שקטין מתחת לגיל 16 צריך להגיש את הבקשה ביחד עם ההורה שזכאי לה גם הוא.

באילו תנאים בן או בת הזוג של צאצאיו של ניצול השואה זכאים לאזרחות הגרמנית?

בני הזוג של מי שקיבל את האזרחות מתוקף החוק הגרמני אינם זכאים לאזרחות באופן אוטומטי. על מנת שבן הזוג יוכל להגיש בקשה לאזרחות ודרכון בעצמו, צריך שיחלפו לפחות 5 שנים שבהן שניהם התגוררו בגרמניה. אך גם אז, קבלת האזרחות אינה מובטחת והיא תלויה בנסיבות של כל מקרה לגופו.

הוצאת אזרחות גרמנית - דוד ידיד- משרד עורכי דין ונוטריון

מדוע משרדנו היא הדרך הנכונה להגשת בקשת אזרחות גרמנית?

למשרדנו שנים רבות של ניסיון במיצוי זכויותיהם של ניצולי שואה וצאצאיהם, כולל אזרחות גרמנית, אך לא רק.
הניסיון הרב שצברנו, יחד עם הקשרים הרבים והידע הספציפי, מאפשרים לנו להתמודד בהצלחה גם עם מקרים מורכבים, הדורשים איתור של מסמכים בגרמניה המעידים על הזכאות.
אנו מסייעים גם בחידוש דרכון גרמני למי שתוקפו של הדרכון פג לרבות הזמנת תור בשגרירות גרמניה.

מהם השירותים המשפטיים המוענקים על ידי משרד דוד ידיד בבקשת אזרחות גרמנית?

משרדנו מעניק את כל השירותים המשפטיים הדרושים לקבלת אזרחות גרמנית: עורכי דין בעלי ותק וניסיון, נוטריונים, תרגום ל-19 שפות, עובדים ומנהלי תיקים דוברי גרמנית. לכולם ותק בן עשרות שנים בעבודה מול הרשויות הגרמניות והישראליות. בכך מקבל הלקוח חוויה של One Stop Shop וללא מיקור חוץ אשר גורם לטרטור, בזבוז זמן וטרחה מיותרת, לו ולבני משפחתו.

תיאום תור בקונסוליה הגרמנית בתל אביב

לאור קשיים שחוו לקוחותינו, אנו מסייעים גם בתיאום תור לחידוש דרכונים בקונסוליה הגרמנית בתל אביב.

אושר התיקון לחוק האזרחות הגרמני שיקל על תהליך קבלת דרכון גרמני

מספר זה הינו מספר ווירטואלי והינו חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ, ומפנה את המתקשר לבית העסק.

משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.
מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר.

דילוג לתוכן