חותם DUN'S 100
PRAGMA
זהו מספר מקשר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אזרחות אוסטרית - דוד ידיד

תוכן עניינים
אזרחות אוסטרית דוד ידיד עורך דין

מי זכאי לקבל אזרחות אוסטרית? עדכונים

צאצאים לאזרחים שחיו באוסטריה בין השנים 1399-1955

בספטמבר 2019 קבע הפרלמנט באוסטריה כי יחודש חוק השבות לניצולי שואה וצאצאיהם הישירים, באופן המאפשר לכל יהודי אשר באפשרותו להוכיח כי אחד מאבותיו (הורה/סבא/סבתא/סבא רבא/ סבתא רבתא וכו') חיו באוסטריה בין השנים 1933-1955, לקבל אזרחות אוסטרית וממנה דרכון אירופאי.

צאצאי ניצולות שואה

תוספת נוספת שנקבעה היא הכרה וזכאות לאזרחות ודרכון אוסטרי גם לצאצאי ניצולות שואה, דבר שבעבר ניתן רק לצאצאי ניצולי שואה גברים בלבד, שכן עד כה חלה אפליה מגדרית והטלת מגבלה בכל הקשור לצאצאים של נשים ניצולות שואה.

תנאי הקבלה החדשים

תנאי הקבלה החדשים מרחיבים לא רק את מעגל הזכאים אלא גם את ה"דד- ליין" לקבלת הדרכון האוסטרי עד לתאריך 15.05.1955- מועד עצמאותה של אוסטריה. זאת לעומת החקיקה הישנה שהכירה בקורבנות הרדיפה הנאצית כזכאים לדרכון אוסטרי במידה ונשארו באוסטריה עד שנת 1945- שנת סיום מלחמת העולם השנייה.

נוסף על כך, החוק יכלול גם יהודים שהיו אזרחים של אחת ממדינות ההמשך של הממלכה האוסטרו-הונגרית לשעבר (איטליה, יוגוסלביה לשעבר, פולין, רומניה, צ'כוסלובקיה לשעבר והונגריה), או שהיו נטולי אזרחות, ומקום מגוריהם היה באוסטריה, ממנה ברחו לפני ה-15 במאי 1955 כתוצאה מרדיפות הנאצים. זאת, אף אם עזבו את אוסטריה לפני האנשלוס – הכינוי לסיפוחה של אוסטריה לרייך השלישי ב-12 במרץ, 1938, בעקבותיו המדינה האוסטרית בוטלה והפכה למחוז ברייך הגרמני.

האם יש לעמוד בתנאי קבלה מסויימים?

בשונה מאזרחויות אחרות, בהן נדרש מבקש האזרחות לעבור מבחני שפה, תרבות והיסטוריה, או להתגורר במדינה למשך מספר שנים, בכדי להשיג אזרחות אוסטרית אין המבקש צריך לעמוד בתנאי קבלה כלשהם. כל שנדרש ממנו הוא להציג מסמכים רשמיים אשר מוכיחים כי קורבן הרדיפה הנאצית התגורר באוסטריה בדרך קבע בשנים המצוינות לעיל, וכמובן להוכיח את הקשר המשפחתי שלו לאותו אדם.

מה מעניקה קבלת אזרחות אוסטרית?

  • קבלת אזרחות אוסטרית כוללת את מלוא הזכויות שיש לכל אזרח באיחוד האירופי: לחיות ולעבוד ללא כל מגבלה בכל מדינה באיחוד האירופי, לימודים מסובסדים או אף ללא עלות במדינות האיחוד, פטור מוויזה לארה"ב והשקעה בנדל"ן או עסק במדינות האיחוד, כולל הטבות מס.
  • בנוסף, על פי החוק החדש, העותר לקבל דרכון אוסטרי אינו נדרש לוותר על אזרחות נוספת שברשותו כמו בעבר.
  • כמו כן, החוק האוסטרי אינו מגביל עותרים אשר הם בעלי רקע צבאי על בסיס שירות סדיר-חובה או על בסיס שירות מילואים. יתר על כן, במקרה ושירתם בעבר שירות התנדבותי, כלומר שירות בצבא קבע – אין כל מניעה לקבל את האזרחות, בהנחה כי אתם עומדים בתנאי הזכאות כמובן. אולם, במידה ואתם משרתים על בסיס שירות קבע בהווה, לא תהיה באפשרותכם לקבל את האזרחות האוסטרית. בנוסף, שירות קבע בעתיד יגרום לשלילת האזרחות והדרכון האוסטרי. עם זאת, ילדים ונכדים של משרתי קבע בהווה יהיו רשאים לקבל את האזרחות.
זכאות לדרכון אוסטרי עורך דין דוד ידיד

במשרדנו צוות דובר גרמנית המסייע ומטפל בהליכי ההתאזרחות באוסטריה ובגרמניה.

למידע נוסף על אזרחויות זרות והשקעות – מוזמנים לקרוא באתר תחת קטגוריה 'אזרחויות זרות'.

המעוניינים בפרטים נוספים מטעם משרדנו – נא ליצור עמנו קשר באמצעות המייל
info@yadidlaw.com
או בטלפון 073-7841842
או באמצעות טופס יצירת הקשר באתר.

מספר זה הינו מספר ווירטואלי והינו חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ, ומפנה את המתקשר לבית העסק.

משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.
מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר.

דילוג לתוכן