073-7841842
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אזרחות אוסטרית

 
בספטמבר 2019 קבע הפרלמנט באוסטריה כי יחודש חוק השבות לניצולי שואה וצאצאיהם, באופן המאפשר לכל יהודי אשר באפשרותו להוכיח כי אביו, סבתו או אבי סבו חיו באוסטריה בשנים 1933-1955, לקבל אזרחות אוסטרית וממנה דרכון אירופאי.

תוספת נוספת שנקבעה היא הכרה וזכאות לאזרחות ודרכון אוסטרי גם לצאצאי ניצולות שואה, דבר שבעבר ניתן רק לצאצאי ניצולי שואה גברים בלבד, שכן עד כה חלה אפליה מגדרית והטלת מגבלה בכל הקשור לצאצאים של נשים ניצולות שואה.

תנאי הקבלה החדשים מרחיבים לא רק את מעגל הזכאים אלא גם את ה"דד- ליין" לקבלת הדרכון האוסטרי עד לתאריך 15.05.1955- מועד עצמאותה של אוסטריה. זאת לעומת החקיקה הישנה שהכירה בקורבנות הרדיפה הנאצית כזכאים לדרכון אוסטרי במידה ונשארו באוסטריה עד שנת 1945- שנת סיום מלחמת עולם השנייה.

נוסף על כך, החוק יכלול גם יהודים שהיו אזרחים של אחת ממדינות ההמשך של הממלכה האוסטרו-הונגרית לשעבר , או שהיו נטולי אזרחות ומקום מגוריהם היה באוסטריה עד ה15.05.1955 וזאת כתוצאה מרדיפות הנאצים.

קבלת אזרחות אוסטרית כוללת את מלוא הזכויות שיש לכל אזרח באיחוד האירופי: לחיות ולעבוד ללא כל מגבלה בכל מדינה באיחוד האירופי, לימודים ושירותי בריאות.

במשרדנו צוות דובר גרמנית המסייע ומטפל בהליכי ההתאזרחות באוסטריה ובגרמניה.

למידע נוסף על אזרחויות זרות, הוצאת דרכון פורטוגלי והשקעות - מוזמנים לקרוא באתר תחת קטגוריה 'אזרחויות זרות'.

 
אזרחות אוסטרית
 

 
המעוניינים בפרטים נוספים מטעם משרדנו – נא ליצור עמנו קשר באמצעות המייל
info@yadidlaw.com
או בטלפון 073-7841842
או באמצעות טופס יצירת הקשר באתר.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך