חותם DUN'S 100 - 2024
PRAGMA
זהו מספר מקשר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חובותיהם של בעלי אזרחות פורטוגלית

מזל טוב! קיבלת אזרחות פורטוגלית מכוח הצאצאות למגורשים. מה עכשיו?

עוד לפני שנצלול לנושא, נדבר על חובה נעימה אחת, אשר כל מקבלי תעודת הלידה הפורטוגלית, אשר לעיתים מכנים אותה גם בשם "ספח האזרחות" צריכים למלא והיא החובה להוציא את תעודת הזהות הפורטוגלית.

בשורות הקרובות ננסה לפרט אילו חובות מוטלות על מי שמקבל את האזרחות הפורטוגלית

החוקה הפורטוגלית קובעת כי כל אזרחי פורטוגל הם שווי ערך ומעמד וזכאים לזכויות אשר מעניקה הרפובליקה הפורטוגלית לכלל אזרחיה, "ללא הבדל דת גזע ומין". לצד הזכויות נצבת החובה לציית לחוקה הפורטוגלית ולמכלול החוקים בקודקס הפורטוגלי.

אנו מחלקים את החובות לשני סוגים: חובות מותנות וחובות שאינן תלויות בשום תנאי

ראוי לציין כי כאשר אנו מדברים על זכויות וחובות מתייחסים כמובן גם לזכויות וחובות המותנות
חובות מותנות – אין חובה לשלם דמי ביטוח לאומי אם לא מתגוררים או עובדים בפורטוגל ואין חובה להחזיק דרכון פורטוגלי בר תוקף אם לא נכנסים ויוצאים מגבולות האיחוד וכד'.
ישנן חובות שאינן תלויות בשום תנאי ועיקרן הוא להימנע מביצוע עבירות: על האזרח הפורטוגלי להימנע מלהפר את החוקים הפורטוגלים בכל מצב .
מה קורה אם יש קונפליקט בין מערכות חוקים שונות ובין החוק הפורטוגלי? מבחינת מדינת פורטוגל, החוק הפורטוגלי הוא ראשון במעלה (אם כי ישנם מקרים בהם מתקיימים 'הסדרים' כאלו ואחרים על מנת ליישב סתירות בתחום הפלילי, בדיני מיסוי ובפרוצדורות אזרחיות כאלו ואחרות).
דוגמא: חובה לעדכן את המצב האישי בדגש על רישום נישואין או גירושין וזאת על מנת למנוע כשלים הנובעים מחוסר סינכרון ברישום האזרחי בין מדינות השונות (למשל ביגמיה).

לגבי גיוס לכוחות הביטחון בפורטוגל – ברמה המעשית אין שירות חובה, אך קיים אקט סימלי בהגיע האזרח לגיל 18.

816 1

דגשים ייחודיים למחזיקי דרכון ישראלי ופורטוגלי:

קיימות השלכות מעשיות, מהזווית הקצת פחות חיובית – יש לשים לב כי אם אזרח ישראלי שהוא גם אזרח פורטוגלי מבצע עבירה כלשהי בפורטוגל ונתפס בקלקלתו, הרי שדינו ככל אזרח מקומי מן המניין וההליך המשפטי וריצוי העונש, אם יוטל, יתבצע בפורטוגל. לא ניתן, כעיקרון, לבקש להישפט או לרצות עונשים בישראל.
בנוסף, במידה ותידרש הסגרתו של אדם בעל אזרחות ישראלית ופורטוגלית למדינה שלישית, יתכן והאזרחות הפורטוגלית תאפשר הסגרתו לאותה המדינה, בשעה שהאזרחות הישראלית לא תאפשר זאת.
נכון לכתיבת שורות אלה, לישראל ופורטוגל אמנת מס ועל כן לא ישולם כפל מס בשתי המדינות. אדם המחזיק בשתי האזרחויות, פורטוגלית וישראלית, והינו תושב ישראל וללא כל פעילות כלכלית בפורטוגל- לא יצטרך לשלם מס בפורטוגל.

לסיכום, אזרחי פורטוגל הם חלק מקהילה גדולה ומכובדת – הם נחשבים לאזרחי האיחוד האירופי וגם נחשבים לחברים בקהילת המדינות הדוברות פורטוגלית (בדרום אמריקה, אפריקה, מקאו שבסין ועוד). לחברות זאת יש יתרונות רבים הבאים לידי ביטוי בזכויות רבות אך לצד הזכויות הרבות קיימות מעט חובות ובהן החובה העיקרית לכבד את החוק והישמע להוראותיו.

שקופית קודמת
שקופית הבאה
810 1
820 1
802

צרו קשר באמצעות טופס יצירת הקשר או במספר 073-7841842 ונשמח לעזור.

לבדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי מלא את הפרטים:

מספר זה הינו מספר ווירטואלי והינו חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ, ומפנה את המתקשר לבית העסק.

משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.
מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר.

דילוג לתוכן