073-7841842
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אזרחות פורטוגלית לילדים

 
למשרדנו הצלחה בסוגיה אשר מעטים יודעים כיצד לטפל בה - השגת אזרחות פורטוגלית לקטינים, לאחר שהוריהם, אשר נולדו בישראל ולא בפורטוגל, קיבלו את הדרכון הפורטוגלי, מכוח היותם צאצאי המגורשים. מדי שבוע ילדים ללקוחותינו מקבלים את אזרחותם הפורטוגלית בדרך זו.

מרגע שהופכים ההורים לאזרחים פורטוגלים מן המניין, הם כבר חדלים מלהיות "מגורשי ספרד ופורטוגל" ודינם כדין כל פורטוגלי אחר. לכן, המסגרת החוקית המסדירה את הטיפול בהליכי האזרחות עבור ילדיהם הקטינים היא המסגרת הרגילה – כלומר זאת המוגדרת בחוק האזרחות 'הרגיל' ללא זכויות יתר עבורם או עבור ילדיהם וההליך זהה להליך קטין של כל פורטוגלי אחר וכפוף באותם תנאים ודרישות.

 

הליכי אזרחות פורטוגלית לילדים

 
יש להבדיל בין שני מצבים עיקריים, טרם הגשת בקשת דרכון פורטוגלי לילדים:

  • קטינים שנולדו להורים פורטוגלים - כלומר שביום לידת הקטין אחד מהוריו כבר היה אזרח פורטוגלי. במצב זה, הליך התאזרחות הקטין הוא "חצי-אוטומטי" מאחר וזכות הקטין וההורה הפורטוגלי המבקש עבורו, נוצרה מיד עם לידתו. אומנם ההליך כרוך בפרוצדורות, הגשת מסמכים וכו' , אך הקטין נמצא במסלול מהיר ובטוח יחסית לאזרחות.

  • קטינים שנולדו להורים שעדיין אינם פורטוגלים - כלומר שביום לידת הקטין ההורה עוד לא היה אזרח פורטוגלי. ההליך הזה אינו אוטומטי כלל. אומנם ההורים נדרשים להציג את אותם המסמכים כמו במקרה הקודם אך במרבית הסיטואציות, הרשויות בפורטוגל דורשות הוכחת זיקה 'מודרנית' לפורטוגל. מהי זיקה מודרנית? מדובר בקשר של הקטין לפורטוגל של היום לאפשרות למגורים בה - זיקה למערכת הבריאות, החינוך, התרבות וכו', ידיעת השפה הפורטוגלית והרשימה עוד ארוכה ואינה סגורה.

 
נוכחנו אפוא לדעת כי כאשר המחוקק הפורטוגלי החליט לתקן את העוול ההיסטורי ולאפשר הקלות בהליך ההתאזרחות לצאצאי המגורשים, הליך הקטינים לא הותאם לסיטואציה המיוחדת הזאת ובמצב החוקי הקיים קיימת אי התאמה או אף לקונה המייצרת 'קצר' בהליך ההתאזרחות של כל המשפחה כיחידה אחת.
זה המקום לציין כי הצורך בזיקה והיקפה הם תלויי גיל. כלומר, ככל שהקטין גדול יותר כך גדל הצורך בזיקה. אם מדובר בפעוט בן שנתיים לא ניתן לצפות שיציג זיקות כמו קטין בן 15.
משרדנו מודע לקשיים הזה ויודע לטפל בהצלחה בבקשות אזרחות פורטוגלית לילדים בכל הגילאים.
 
אזרחות פורטוגלית לילדים
 

 

מה לגבי בני הזוג של המתאזרחים החדשים?

 
החוק הפורטוגלי נחקק מתוך הבנה שמי שזוכים לקבל את האזרחות הפורטוגלית ירצו שבני זוגם יקבלו את האזרחות. אומרים "שבניגוד לילדים, מבני זוג ניתן להתגרש" ולכן הרשויות בפורטוגל מקפידות לדרוש שבן הזוג יוכיח זיקה מודרנית משמעותית לפורטוגל ורף הדרישות הוא גבוה אף יותר מזה של הקטינים.

משרדנו מטפל בהליכי אזרחות פורטוגלית לבני זוג. הרשויות בפורטוגל מבינות שכאשר ראש המשפחה מתאזרח הוא יפעל לאזרח את בן הזוג ואת הילדים וישנן מגמות חיוביות ורצון טוב להקל עד כמה שניתן באמצעות שינויי בחקיקה או בתיקון תקנות.
למשל, כעת הפורטוגלים פועלים לשינוי חקיקה "שיבטל את הצורך בהוכחת זיקה נוספת עבור בן זוג הנשוי לאזרח פורטוגלי למשך שש שנים או לבן זוג אשר עמו יש להורה הפורטוגלי ילדים פורטוגלים משותפים".
שינוי זה, מעיד על רצון טוב של המחוקק הפורטוגלי וקבלת העובדה שמשפחה היא יחידה אחת גם בהקשר להליכי אזרחות.
 
 
 
 
לבדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי מלא את הפרטים:
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*