073-7841842
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אזרחות פורטוגלית לילדים

 
למשרדנו הצלחה בסוגיה אשר מעטים יודעים כיצד לטפל בה - השגת אזרחות פורטוגלית לקטינים, לאחר שהוריהם, אשר נולדו בישראל ולא בפורטוגל, קיבלו את הדרכון הפורטוגלי, מכוח היותם צאצאי המגורשים. מדי שבוע ילדים ללקוחותינו מקבלים את אזרחותם הפורטוגלית בדרך זו.

מרגע שהופכים ההורים לאזרחים פורטוגלים מן המניין, הם כבר חדלים מלהיות "מגורשי ספרד ופורטוגל" ודינם כדין כל פורטוגלי אחר. לכן, המסגרת החוקית המסדירה את הטיפול בהליכי האזרחות עבור ילדיהם הקטינים היא המסגרת הרגילה – כלומר זאת המוגדרת בחוק האזרחות 'הרגיל' ללא זכויות יתר עבורם או עבור ילדיהם וההליך זהה להליך קטין של כל פורטוגלי אחר וכפוף באותם תנאים ודרישות.

 

הליכי אזרחות פורטוגלית לילדים

 
יש להבדיל בין שני מצבים עיקריים, טרם הגשת בקשת דרכון פורטוגלי לילדים:

  • קטינים שנולדו להורים פורטוגלים - כלומר שביום לידת הקטין אחד מהוריו כבר היה אזרח פורטוגלי. במצב זה, הליך התאזרחות הקטין הוא "חצי-אוטומטי" מאחר וזכות הקטין וההורה הפורטוגלי המבקש עבורו, נוצרה מיד עם לידתו. אומנם ההליך כרוך בפרוצדורות, הגשת מסמכים וכו' , אך הקטין נמצא במסלול מהיר ובטוח יחסית לאזרחות.

  • קטינים שנולדו להורים שעדיין אינם פורטוגלים - כלומר שביום לידת הקטין ההורה עוד לא היה אזרח פורטוגלי. ההליך הזה אינו אוטומטי כלל. אומנם ההורים נדרשים להציג את אותם המסמכים כמו במקרה הקודם אך במרבית הסיטואציות, הרשויות בפורטוגל דורשות הוכחת זיקה 'מודרנית' לפורטוגל . מהי זיקה מודרנית? מדובר בקשר של הקטין לפורטוגל של היום לאפשרות למגורים בה - זיקה למערכת הבריאות, החינוך, התרבות וכו', ידיעת השפה הפורטוגלית והרשימה עוד ארוכה ואינה סגורה.

 
נוכחנו אפוא לדעת כי כאשר המחוקק הפורטוגלי החליט לתקן את העוול ההיסטורי ולאפשר הקלות בהליך ההתאזרחות לצאצאי המגורשים, הליך הקטינים לא הותאם לסיטואציה המיוחדת הזאת ובמצב החוקי הקיים קיימת אי התאמה או אף לקונה המייצרת 'קצר' בהליך ההתאזרחות של כל המשפחה כיחידה אחת.
זה המקום לציין כי הצורך בזיקה והיקפה הם תלויי גיל. כלומר, ככל שהקטין גדול יותר כך גדל הצורך בזיקה. אם מדובר בפעוט בן שנתיים לא ניתן לצפות שיציג זיקות כמו קטין בן 15.
משרדנו מודע לקשיים הזה ויודע לטפל בהצלחה בבקשות אזרחות פורטוגלית לילדים בכל הגילאים.
 
אזרחות פורטוגלית לילדים
 

 

אזרחות פורטוגלית לבן הזוג של המתאזרח החדש

 
החוק הפורטוגלי נחקק מתוך הבנה שמי שזוכים לקבל את האזרחות הפורטוגלית ירצו שבני זוגם יקבלו גם הם את האזרחות. רצון זה מתנגש עם העובדה שבניגוד לילדים, מבני זוג ניתן להתגרש. מטעם זה, הרשויות בפורטוגל מקפידות לדרוש שבן או בת הזוג יוכיח וזיקה ממשית לפורטוגל ורף הדרישות להוכחה הוא גבוה יותר מזה של הקטינים.

תנאי הסף לקבלת אזרחות פורטוגלית למי שבן הזוג שלו הינו אזרח פורטוגלי הוא כי בני הזוג יהיו נשואים לפחות 3 שנים, כך שלפני שחולפות 3 השנים, הזכות להקנות את האזרחות לבני הזוג של המתאזרחים החדשים אינה ניתנת למימוש כלל.

כעבור 3 שנות נישואין, ולאחר הליך של רישום נישואיהם של בני הזוג בפורטוגל, בן הזוג שאינו פורטוגלי יכול לפנות לרשויות בפורטוגל ולבקש את האזרחות ולהציג את קשר הנישואין כבסיס לבקשה. אולם, הפורטוגלים לא מסתפקים בקשר הנישואין בלבד ועל בן הזוג שאינו פורטוגלי להוכיח גם זיקה ממשית לפורטוגל .

במידה ובן הזוג שאינו פורטוגלי לא מתגורר בפורטוגל או דובר את השפה הפורטוגלית, עד לפני זמן מה היה עליו להמתין עד שילדיו המשותפים עם בן הזוג הפורטוגלי יקבלו את האזרחות הפורטוגלית, ולמעשה יהוו את ההוכחה לזיקתו הממשית לפורטוגל.

תיקון חדש לחוק האזרחות הפורטוגלית הוסיף לנוסח החוק תנאי מיטיב ולפיו אם הזוג נשוי למשך 6 שנים ומעלה, ניתן להסתפק בכך ובן הזוג שאינו פורטוגלי פטור מהוכחת הזיקה הממשית לפורטוגל למעט נישואיו.

שינוי זה, מעיד על רצון טוב של המחוקק הפורטוגלי וקבלת העובדה שמשפחה היא יחידה אחת גם בהקשר להליכי אזרחות.

משרדנו הצליח להשיג דרכון פורטוגלי לבן זוג של מי שקיבלו אזרחות פורטוגלית ומטפל בהליכי אזרחות פורטוגלית לבן זוג.

 
 
 
 
לבדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי מלא את הפרטים:
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*